Karlštejnsko

Karlštejnsko:

 

 

Další zajímavou oblastí kterou jsme navštívili je okolí řeky Berounky a s ním spojený hrad Karlštejn . Tomu , kdo pojede vlakem od Berouna ,doporučujeme vystoupit z vlaku  už v Srbsku a dojít se podívat do několika jeskyní které se tu nacházejí . Určitě neprohloupí . Po žluté značce se dáte směrem ke Karlštejnu .O hradu Karlštejn se asi nemusíme nijak rozepisovat , protože každý z nás určitě zná .

Za zmínku ale určitě stojí nedaleko ležící staré lomy  Malá Amerika , Mexiko a Velká Amerika . Od hradu se dáte po červené značce , až k Dubu Sedmi Bratří a odtud dále po žluté a nemůžete minout . Po shlédnutí lokalit pokračujte dále po žluté , až do Mořiny . Tam se rozhodněte sami jestli už máte dost a nebo jestli pokračovat dál .

 V  případě že ještě máte síly , pokračujte po modré značce do vesnice Vonoklasy a odtud po žluté k zaniklému hrádku Karlík . Krásnou, ale poněkud delší procházku ukončíme opět na Karlštejně , kam se dostanete po červeném značení . 

 Určitě se to nedá stihnout během jednoho dne tak počítejte s nějakým tím přespáním buď v kempu a nebo jak kdo a kde chce .  

 

Šťastnou cestu a nohy bez puchýřů přejeme mi co už to máme za sebou

                                                                                                                BOBO